7 نکته برای پیدا کردن بهترین کلینیک فیزیوتراپی در تهران

بهترین کلینیک فیزیوتراپی در تهران
0 62

7 نکته برای پیدا کردن بهترین کلینیک فیزیوتراپی در تهران

 

تهران شهر بزرگی است و در صورت مجروح شدن، پیدا کردن بهترین فیزیوتراپیست (یا هر متخص حرفه ای دیگر برای درمان خود) به خاطر تعداد زیاد پزشکان بسیار دشوار خواهد بود. اما بسیار مهم است که انتخاب خوبی داشته باشید. حضور در کلینیک فیزیوتراپی نیاز به صرف کردن وقت، انرژی و پول دارد و شما باید همه کارهایی که می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید بهترین نتایج ممکن را دریافت خواهید کرد.

بهترین کلینیک فیزیوتراپی در تهران
بهترین کلینیک فیزیوتراپی در تهران

با دانستن این موارد، در زیر به نکات کوتاهی اشاره خواهیم کرد که برای پیدا کردن مناسب ترین فیزیوتراپیست در تهران برای خود  به آنها احتیاج دارید.

مزیت و برتری فرهنگِ کلینیک فیزیوتراپی

این چیزی است که اکثر مردم نمی دانند…..! فیزیوتراپیست های بزرگ مانند موجوداتی هستند که جمعی زندگی می کنن.

بیشترین رقابت شغلی در صهعت پزشکی بین کلینیک هایی است که تیمی متشکل از فیزیوتراپیست هایی دارند که همه مانند هم فکر و با هم کار میکنند. اگر به آن فکر کنید می بینید که کاملا منطقی است. هر فیزیوتراپیستی که علاقه دارد به سطوح عالی حرفه ای برسد می خواهد در کنار همکاران حرفه ای دیگرش باشد تا بتواند با آنها تعاملات کاری برقرار کند و از آنها بیاموزد.به شکل اجتناب ناپذیری این متخصصان سلامت به هم انگیزه می دهند و همدیگر را مجبور می کنند تا روز به روز بهتر شوند. گروهی از متخصصان عالی رتبه ی فیزیوتراپی همچنین به کلینیک های درمانی (کلیمنیک های فیزیوتراپی) توصیه می کنند که ارتبط نزدیکی با جامعه ی پزشکی محلی خود برقرار کنند تا امور جاری در محیط پیرامون خود راو متعاقبا عموم بیماران مراجع  بهتر بشناسند.

تمرکز کلینیک درمانی روی چیست؟

کلینیک های فیزیوتراپی در تهران را می توان به چند دسته تقسیم کرد. از دسته ی مطب های ساده ی پزشکی که تنها یک پزشک در آن مشغول به کار است، تا مووسات ملی که با شرکت های بیمه ی بزرگ طرف قرارداد هستند، و مراکز درمانی که ساختمانی متشکل از چند پزشک با تخصص های گوناگون اند (البته همه ی در زمینه های اورتوپدی، یا در شکل ساده تر آن، درمانگاه ها).

سپس کلنیک هایی وجود دارند که اولویت اول تمرکز حرفه ای آنها دقیقا روی آنچیزی است که شما از فیزیوتراپی انتظار دارید. قطعا هیچکس برای پولیش ناخن ها و گرفتن برنامه ی رژیم لاغری به دندان پزشکی نمی رود. بنابراین در مورد فیزیوتراپی هم، نباید به کلینیک هایی مراجعه کنید که تمرکز اصلی و تخصص درمانیشان دقیقا منطبق با حل مشکل اخیر شما نیست. کلینیک هایی که مناسب وضعیت شما هستند، درک بهتری از همه ی ابعاد وضعیت بیماری شما دارند و آزمایشات دقیقتر و کامل تری برای بررسی و تشخیص نیاز های اساسی درمانی شما انجام می دهند.

بهترین مدل درمانی فیزیوتراپی

از ما به شما نصیحت، زمانی که فیزیوتراپی انجام می دهید، وقتتان را فقط با خود فیزیوتراپیست صرف کنید. بسیاری از کلینیک ها از دستیاران پزشکان برای مدیریت و نظارت بر تمرینات فییوتراپی یا انجام درمان های الکتریکی مانند TENS یا تحریک عضلانی استفاده می کنند.  اگر خواستار بهترین درمان فیزیوتراپی هستید، با کلینیک صحبت کنید که درمان شما یا در حضور دستیار شخصی و متخصص خود پزشک انجام شود یا در طول جلسات خود فیزیوتراپیست مستقیما حضور داشته باشد و بر درمانتان نظارت کند.

بهترین محیطی که یک کلینیک فیزیوتراپی باید داشته باشد

یک بررسی ساده از وب سایت آن کلینیک معمولا می تواند به شما کمک کند تا با محیط فیزیکی آن کلینیک بیشتر آشنا شوید. آیا آن کلینیک  اتاق های درمان خصوصی دارد؟ آیا یک فضای سالن ورزشی وجود دارد که بتوانید از تجهیزات ورزشی درمانی آنجا استفاده کنید؟ آیا به نظر مکان شادابی برای گذراندن وقت می رسد؟ آیا یک محیط استریل است که یادآور فضای بیمارستان است؟ شما وقت خود را برای جلسات فیزیوتراپی خرج می کنید، بنابراین حتما از اینکه آیا این مرکز به نیازهای شما پاسخ می دهد اطمینان حاصل کنید.

بهترین کلینیک فیزیوتراپی در تهران
بهترین کلینیک فیزیوتراپی در تهران

بهترین خدمات مشتری

آیا کلینیکی که انتخاب کرده اید طرف قرارداد مستقیم شرکت بیمه ی شما هست ؟ آیا مجبور میشوید که بار مسئولیت اجرایی را خودتان مدیریت کنید؟ آیا فیزیوتراپیست های آن کلینیک  تمام وقت کار می کنند، وقت های ملاقات زیادی به مراجع ارائه می دهند؟ یا مجبورید ذیل برنامه های ناخوشایند و محدود کار کنید؟ این مسائل ممکن است کوچک  به نظر برسند، اما زمانی که در جلسات قیزیوتراپی های متعدد شرکت می کنید، همین مسائل کوچک روی هم جمع می شوند و شما را به دردسر می اندازند. شما هم که حتما دوست ندارید زمانی که روی درمان و بهتر شدنتان تمرکز کرده اید مجبور به حل آنها شوید.

تعاریف مردم از آن کلینیک فیزیوتراپی

بر کسی پوشیده نیست که هرکسی می تواند چند تعریف خوب از مراجعینش  برای خود کسب مند، اما به هرحال  تعریف های خوب به تنهایی چندان اهمییتی ندارند. با این حال، یک کلینیک که مدتهاست در حال فعالیت است و مردم خیلی تعاریف خوبی از آن نمی کنند، ممکن است برای بیمار مراجع موجب نگرانی شود. اگر همه ی تعاریف، چه مثبت ها و چه منفی ها، مدام از طرف مردمی که به آنجا رفته اند تکرار شود، به اختمال زیاد درستند. در نهایت، نگاه کنید که چگونه صاحبان کلینیک به بازخورد های منفی مراجعین پاسخ می دهند. آیا پاسخ  آنها کلی است؟  یا به وضوح از شهرت بد خود غافل هستند؟ هیچ کس کامل نیست، اما پاسخ ندادن به تجربه منفی یک بیمار، بسیار گویای نحوه ی اداره ی آن مجموعه است.

فیزیوتراپیستی را برگزینید که روحیاتش با شما سازگار است

فیزیوتراپی یک امر شخصی است. آنچه یک بیمار از یک فیزیوتراپیست بزرگ می خواهد همانند دیگری نیست. یک ورزشکار حرفه ای  باید متفاوت از فردی باشد که آخر هفته ها برای سرگرمی ورزش می کند. در حالی که برخی از مردم تشویق و حمایت زیادی می خواهند، دیگرانی هستند که به رویکردهای سخت تر پاسخ خواهند داد. بهترین کلینیک های فیزیولوژیکی پیشنهاد می کنند وقت خود صرف صحبت با شما درباره نوع درمان فیزیوتراپی مورد نظرتان کنند. اگر شما می دانید که نیاز دارید تشویق بیشتری داشته باشید، آنها باید درمانگری را در مجموعه شان به شما معرفی کنند که به طور طبیعی معمولا این کار را انجام می دهد. اگر دارای اهداف ورزشی حرفه ای  هستید، باید فیزیوتراپیستی که با شما کار می کند دارای تجربه و انگیزه ورزشکار بازیابی سلامت ورزشکاری باشد. این مورد همچنین روشن می کند که بهتر است مجموعه ای را انتخاب کنید که فیزیوتراگیست های مختلف و گوناگونی را در خود جای داده است تا بتواند بهترین فرد که روحیاتش با روحیات مورد نیاز شما سازگار است را به شما معرفی نماید.

 

محقق : ندا ناصری

مراکز فیزیوتراپی

بیشتر بدانید

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.