5 نکته ی کلیدی در انتخاب بهترین کلینیک فیزیوتراپی

بهترین کلینیک فیزیوتراپی
0 48

5 نکته ی کلیدی در انتخاب بهترین کلینیک فیزیوتراپی

 

خدمات فیزیوتراپیست های مجرب در حال حاضر اغلب مورد درخواست بسیاری از افراد نیازمند به آنها است. فیزیوتراپی می تواند برای درمان مشکلات و عارضه های مختلف ارتوپدی و بازگرداندن توانایی فعالیت در افراد سالمند یا بیماران مبتلا به سکته مغزی مفید باشد. تمریناتی که توسط فیزیوتراپست ها هدایت می شوند نیز در درمان سریع تر آسیب های ناشی از تصادف مفید هستند. از این رو، به دلیل تقاضای زیاد خدمات فیزیوتراپی، کلینیک های فیزیوتراپی بسیاری در دسترس هستند.

بهترین کلینیک فیزیوتراپی
بهترین کلینیک فیزیوتراپی

اگر از درد عضلانی، درد استخوان و درد مفاصل رنج می برید  کلینیک های فیزیوتراپی برنامه های دراز مدت  درمان درد  را به شما ارائه می دهند. به غیر از این، یک کلینیک فیزیوتراپی نقش حیاتی برای بهبود بیماران پس از یک عمل جراحی دارد، زیرا بعد از عمل جراحی ارتوپدی مردم باید مدت زمان بیشتری را برای استراحت و بازیابی توانایی فیزیکی در نظر بگیرند. این افراد به طور کلی خود نمیتوانند قدرت  عضلانی و استخوانی خود را پس از عمل جراحی  به دست بیاورند. فیزیوتراپیست ها عمدتا تمرینات تحرک عضلانی یا ماساژ را برای شما فراهم می کنند و همچنین می توانند برخی از ورزش ها را به صورت منظم برای شما انجام دهند. از طریق این جلسات تمرین ورزشی خاص، شما به راحتی می توانید درد های حادی را که به آنها مبتلا هستید  از بین ببرید.

 

ویژگی های بسیار مهمی که بر انتخاب کلینیک فیزیوتراپی تاثیر می گذارند

 

  • حفظ حریم خصوصی در اتاق های درمان – بهتر آن است که اگر اتاق خصوصی در کلینیک فیزیوتراپی وجود داشته باشد، جایی که به بیماران احساس راحتی در انجام تمرینات می دهند. بادور بودن از دید بیماران دیگر، افراد می توانند به راحتی هر گونه سوالی که دارند را از فیزیوتراپیست خود در مورد درد و درمان ویژه ی خود ، بدون هر گونه اضطراب و استرس ناشی از خجالت کشیدن از دیگران، بپرسند. از این رو، کلینیک های فیزیوتراپی دارای یک اتاق خصوصی اغلب گزینه های مناسب تری برای بیماران نیازمند به خدمات فیزیوتراپی هستند.
  • زمان بندی مناسب ساعت کاری(زمان ملاقات) – زمان ملاقات های ارائه شده توسط کلینیک فیزیوتراپی باید با زمان های خالی مورد نیاز بیمار هماهنگ باشد تا بیمار به دردسر نیفتد. از این رو، مثلا مردان و زنانی که کار اداری دارند ترجیح می دهند در صبح زود یا بعدازظهر ها به جلسات درمان فیزیوتراپی برای درمان درد و سفتی بدن خود مراجعه کنند. بنابراین ناچارند کلینیکی را انتخاب کنند که بتواند برای صبح های زود یا بعد از ظهر ها به آنها برای جلسات درمانی وقت بدهد. تعطیلات آخر هفته برای انجام این جلسات درمان فیزیوتراپی معمولا در میان بیماران بسیار محبوب است. بنابراین بسیاری از بیماران ترجیح می دهند کلینیکی را انتخاب کنند که بتواند در آخر هفته ها و تعطیلات به آنها برای جلسات درمان فیزیوتراپی وقت بدهند.

به یاد داشته باشید که جلسات درمان فیزیکی بیشتر شبیه تمرینات ورزشی در باشگاه هستند، اذا وقت بیشتری از یک جلسه ی درمانی ساده می طلبند. پس باید باید حواستان باشد که حتما بید وقت بیشتر ی را برای هر جلسه در نظر بگیرید تا دچار مشکل زمانبندی فعالیت های روزانه ی خود نشوید.

  • کارآیی فیزیوتراپیست ها – فیزیوتراپیست هایی که تدارکات درمانی لازم را ارائه می دهند باید به خوبی تعلیم دیده باشند و مدارک معتبر تحصیلی و تخصصی داشته باشند، که نشانگر و بدین معناست که این متخصصان در مورد تمام تمرینات فیزیوتراپی و طراحی برنامه ی بهبود بیمار تخصص و تجربه ی لازم را دارند.

در غیر اینصورت از آنجاییکه درمان فیزیوتراپی طولانی مدت است، ممکن است یک پزشک بی یا کم تجربه، یا حتی پزشک غیر متخصص بیهوده و بدون نتیجه وقت شما را بگیرد و هزینه هایی را که کرده اید بدون نتیجه هدر رود.

 

  • هزینه های معقول برای جلسات درمانی – کل هزینه ی این درمان باید در میزان قابل قولی تحت پوشش بیمه به خوبی تعریف و نتیجتا جبران شود، به ویژه اگر نیاز به درمان فیزیوتراپی به علت آسیب های تصادفی باشد. از این رو، باید کلینیکی انتخاب شود که برنامه های درمانی با هزینه ای مناسب برای بیماران ارائه می دهد و بسته به شرایط مربوط به آسیب وارده در دسترس باشند.
بهترین کلینیک فیزیوتراپی
بهترین کلینیک فیزیوتراپی

ضمنا بهتر است کلینیکی را انتخاب کنید که با شرکت بیمه ای که در آن حساب دارید طرف قرار داد باشد تا بیمه بتواند بخشی از هزینه ها تامین کند. به یاد داشته باشید که به خاطر طولانی مدت بودن، هزینه های کلینیک فیزیوتراپی چندان ارزان نیست. پس در کنار همه ی پارامتر های دیگر ، پارامتر به صرف بودن را نیز در نظر بگیرد.

علاوه بر این بهتر است کلینیک فیزیوتراپی را انتخاب کنید که ترجیحا نزدیک محل زندگیتان باشد، تا مجبور نشوید برای انجام تمرینات در هر جلسه زحمت و مشقت فراوانی بکشید تا خود به مسافت دوری که کلینیک در آنجا قرار دارد برسانید.

  • توجه به هر بیمار – معمولا بهترین کلینیک های فیزیوتراپی به اندازه کافی فیزوتراپیست برای توجه و مراقبت کافی در طول درمان از هر بیمار را در نظر می گیرند. بهتر است که تعداد فیزیوتراپیست ها در یک ردیف زمانی برابر با تعداد بیماران باشند، به طوری که فیزیوتراپیست ها مجبور نبشند در جلسات خود عجله بکنند تا بتوانند به بیمار بعدیشان برسند. در صورت استفاده از روش های درمانی مانند استفاده از امواج الکتراسونیک یا شوک الکتریکی، بیمار باید قبل از اینکه به خانه برگردد، به مدت طولانی تحت مراقبت قرار بگیرد. بنابراین، کلینیکی که مشهور به ارائه ی مراقبت ویژه ی مختص به هر بیمار است باید انتخاب شود.

این ها فقط برخی از مواردی هستند که باید هنگام انتخاب یک کلینیک فیزیوتراپی مورد توجه قرار گیرند. مهمتر از همه آنکه هنگامی که نیاز به فیزیوتراپی دارید، در تمام جلساتی که پزشک درمانگر برای تمرینات تعیین می کند شرکت نموده و غیبت نکنید. درمانگران تاریخچه بیماری و شرایط سلامت بیماران را بهتر از حتی خود بیمار می دانند.

 

محقق و مترجم : ندا ناصری

مراکز فیزیوتراپی

بیشتر بدانید

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.